Egészségházat avattak Kastélyosdombón

Doktor Pont néven egészségházat adtak át a Somogy megyei Kastélyosdombón. A fejlesztés egy, a települést és a térséget érintő, 2013 óta tartó felzárkózási program újabb eleme.

A beruházás az Ökumenikus Segélyszervezet és a helyi önkormányzat, valamint az anyagi támogatást biztosító E.ON Hungária Zrt. együttműködésében valósult meg mintegy tizenhét millió forintból. A fejlesztésre azért volt szükség, mert a rendszeres orvosi, fogorvosi ellátáshoz korábban nem állt rendelkezésre megfelelő épület a 238 lelkes délkelet-somogyi településen és környékén. Az egészségházban háziorvosi rendelő, fogorvosi rendelő és fodrászat is szolgálja majd a falu lakóit a jövőben. Az önkormányzat által felajánlott épület új homlokzatot kapott, a szolgáltató helyiségek mellett egy várót is kialakítottak, és mozgássérültek számára is megközelíthetővé tették.

 

Egészségházat avattak Kastélyosdombón

A beruházás mintegy tizenhét millió forintból valósult meg

 

Lehel László, a szervezet elnök-igazgatója úgy fogalmazott: hosszú évek óta törekszenek közösségek építésére. Szerinte akkor van értelme a munkájuknak, ha van mögöttük támogató, s van egy azt elfogadó közösség. Kastélyosdombó esetében mindez megvan, hiszen - tette hozzá - mára a segélyszervezet a falu legnagyobb munkaadójává vált. Jamniczky Zsolt, az E.ON Hungária igazgatósági tagja arra emlékeztetett, hogy a segélyszervezet és a vállalat között évtizedes együttműködés él. A fejlesztés legfontosabb várható eredményének azt nevezte, hogy reményei szerint hozzájárul a közösség fejlődéséhez, az emberek életminőségéhez. Kirizs Zsolt, Kastélyosdombó polgármestere azt mondta, a helyiek könnyebben, gyorsabban és kényelmesebben tudnak orvoshoz jutni a jövőben, ez pedig hozzájárul a falu felzárkózásához, megtartó képességének javításához.

A beruházás része a segélyszervezet települést és a térséget érintő felzárkózási programjának, amely a családok átmeneti otthonának létrehozásával indult. A falu kastélyparkjában korábban komlóültetvényt telepítettek, sajtműhelyt, tangazdaságot hoztak létre, gyógynövényszárító épült, oktatóközpontot létesült, a hátrányos helyzetű gyerekeknek esélytábort építettek.