A kényszervállalkozók nehezen kapnak lakáshitelt
Habár magánszemélyként a kényszervállalkozók is hozzájuthatnak lakáshitelhez ...
Habár magánszemélyként a kényszervállalkozók is hozzájuthatnak lakáshitelhez, azonban sokkal több utánajárásra és dokumentumra van szükségük ehhez, mint a bejelentett munkahellyel rendelkezőknek. Ugyanakkor minimálbér esetén nem is számíthatnak többmilliós kölcsönökre - olvasható az Indexen.
Általában a kényszervállalkozóknak is ugyanazoknak a feltételeknek kell megfelelniük, mint a bejelentett munkahellyel rendelkezőknek, viszont teljesíteniük kell emellett néhány extra feltételt is. Ilyen az, hogy a vállalkozás legalább egy éve működjön, legyen legalább egy lezárt pénzügyi éve, s ne legyen adótartozása. Nem folyhat ellene felszámolás, végelszámolás vagy csődeljárás. Számos dokumentumra is szükség van a hitelfelvételhez: így alapító okiratra, aláírási címpéldányra, de néhány bank mérleget, eredménykimutatást, főkönyvi kivonatot, valamint referenciákat is kér.
Az Erste ezen túl még azt is kiköti, hogy a a vállalkozás - a bank számításai szerint - nem lehet veszteséges, míg a Raiffeisen csak vezetékes telefon- vagy saját névre szóló mobiltelefon-előfizetés esetében ad hitelt. A két bank emellett még megkövetel legalább kéthavi aktív, lakossági forint bankszámlát is.
A bankok ezt követően nagyon eltérően számolják ki a vállalkozás bruttó jövedelméből, hogy mekkora a hitelfelvételhez szükséges jövedelem, azonban mivel sok kényszervállalkozó csak minimálbért fizet magának, így nemigen kaphat több millió forintos hitelt - olvasható az internetes oldalon.
(Forrás: www.tozsdeforum.hu)