Az ideális munkahely - Kaposvár

Kaposvár - „Ideális munkahelyet kínálunk Kaposváron kihívást keresők számára” - hirdeti egy ismert pénzintézet.
Ha legalább középfokú végzettségünk van és átlagon felüli kommunikációs készségünk, meg persze nagyfokú munkabírásunk, akkor garantáltan akár ötvenezer forintot is kereshetünk náluk.

Ha Kaposváron ez az ideális munkahely, akkor itt nagy baj van. Régóta tudjuk, hogy valami nem stimmel nálunk. Somogy a jövedelmeket nézve évek óta az országos rangsor végén kullog. A tudásunkért és munkánkért szemrebbenés nélkül kínálnak megalázó összegeket a munkáltatók, miközben az ország más vidékein másfélszer, a fővárosban akár kétszer-háromszor annyi pénzzel honorálják ugyanazt. A KSH-adatok szerint az országos átlag az év elején 187 ezer forint volt, a somogyi pedig ötvennel kevesebb. Nem fizetik meg a diplomásokat, a kétkezi dolgozók minimálbéren tengődnek, vagy segéllyel kerekítik ki a jövedelmüket. Még a szomszéd megyékben is jobb a helyzet, mint nálunk. Magyarázatot találni könnyű: amíg a nyugat- és közép-magyarországi megyékben fejlődésnek indult az ipar, nálunk leépült. Kisvállalkozásokból tengernyi van nálunk, európai mércével középméretűnek számító vállalatból kevés.

Ötvenezer bruttó félnapos munkáért sem sok. Maga a hirdetés is többe kerülhetett a reklámújságban, mint amit az új dolgozónak kínálnak. Mégis biztosak lehetünk benne: ezért a pénzért is lesznek jelentkezők a lehetőségek városában.

Persze kár morgolódni, hiszen a pénzintézet világosan fogalmazott: náluk kihívásokat lehet keresni. Pénz helyett.



Forrás: www.sonline.hu

Az ideális munkahely - Kaposvár - Szóljon hozzá!

Küldjön egy képeslapot ismerősének Kaposvár városról!

Kaposvár linkajánló: kaposvarlink.mconet.biz

A hír támogatója: Weblap gyártás, Honlap készítés, Weblap menedzselés, Kereső optimalizálás. Klíma Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: www.mconet.biz; www.mconet.hu