Cseppben a kaposvári jövő

A fenntartható életmóddal, azon belül is a víz, mint legfontosabb életelemünk megóvásával kapcsolatos interaktív játékokat szervezett a kaposvári Roxinház a megyeszékhely iskolásainak pénteken. A Városi Sportcsarnokban rendezték meg az egész napos ingyenes környezetvédelmi programot.
A sportcsarnokban felállított standokon gyakorlatilag mindent megtudhattak a nebulók a vízzel kapcsolatban. A témák között szerepelt: A víz útja a természetben, körforgása. Ivóvíz készletünk, VÍZ az éltető erő. Hogy kerül a poharunkba a víz? Víztakarékosság otthonunkban. Környezetkímélő takarítás, avagy ne szennyezzük feleslegesen a vizet. Víztisztítás otthon és a szennyvíztisztító üzemben. Vízlábnyom számítás. Te tudtad ezt? Érdekességek a vízről. Ügyességi feladatok és játékos víz-kvíz, vízkeménység-mérés és vízlábnyom-számítás teszi örök élménnyé a környezettudatos magatartást. A feladatok megoldása csepp pontokat ért, ezeket értékes és hasznos ajándéktárgyakra válthatták be a gyerekek. A rendezvényen kulturális programokkal is szórakoztatták az érdeklődőket. A fellépők között a Roxínház és az utánpótláscsoport, a lengyeltóti Ördöngös Táncegyüttes, és a Roppantós Táncegyüttes is szerepelt. Ám nem csak a vízről szólt a környezettudatos nap, a büfében csak egészséges ételeket kínáltak a gyerekeknek: méz, gyümölcsök, sajtok, házi szalámik kóstolását is lehetővé tették.

Folyamatosan érkeztek a diákok

 

Szabó Krisztina projekt menedzser szerint a ma emberének az egészséges, elegendő ivóvíz megteremtése és fenntartása a legnagyobb kihívás, ezért a kampány a víztakarékosságra és a tudatos vízhasználat elterjesztésére fókuszál. A célcsoport a 4-15 éves korosztály, mert úgy gondolják, hogy így a legfogékonyabb és legnyitottabb fiatalok számára a fenntartható életmód a későbbiekben természetes és egyértelmű lesz. Az oktatási intézmények tantervi struktúrája több ponton érinti ezeket az összefüggéseket, de a tananyag szárazsága, az interaktivitás hiánya miatt nem esik elég hangsúly sem a problémára, sem a környezetünket élhetőbbé tevő hétköznapi cselekedetekre.

Kóstolhattak vizet és ételt is a gyerekek

 

A szervezők a projekt megvalósításával gyakorlatias, a megértési folyamatot elősegítő szemléltető módon szeretnék eljuttatni a tudatos vízhasználattal, víz és szürkevíz használathoz kapcsolódó információkat, hogy ezen ismertek birtokában a lakossági vízfelhasználás és az egy lakosra jutó ivóvíz szükséglet csökkenjen. Kiemelten fontos elemként fogalmazták meg a fenntartható életmódra való ösztönzést és a környezettudatosság növelését.

Feltöltötte: Kraft Róbert
Somogy Megye Online