Kaposvár - Besúgás bosszúvágyból: a szomszéd zöldülő tehene

Közszájon forog az a történet, ami ugyan nem somogyi, de tanulságos. Egy férfi azzal vádolta meg a szomszédját, hogy autószerelő műhelyt működtetett feketén. S hogy abból volt pénze emeletet húzni a házára. A vizsgálat megállapította, hogy a feljelentett férfi hobbiból szerel össze veterán autókat, az építkezésről pedig valamennyi számlája megvolt.

 

 

 

Ezek után a revizorok becsöngettek a kivételesen ismert feljelentőhöz, ahol egy komplett varroda dolgozóit, tíz idősebb asszonyt találtak. Kiderült, hogy mindannyian bejelentés nélkül dolgoztak, és az alapanyagokról sem volt számla. Ráadásul bebizonyosodott, hogy a varrógépeket úgy lopták.

Érkezhet telefonon, levélben vagy e-mailben. Mégis van közös bennük. Általában névtelenül küldik, s olyan vagyonra hívják föl a figyelmet, amelyhez a bejelentő szerint nem tisztességes úton jutott a tulajdonosa. Idén az első félévben az adóhatósághoz a régióból érkezett „besúgások” száma a tavalyi rekordévet is lepipálta. Már az elmúlt évben is rekordot döntöttek a névtelen bejelentők az APEH-nél – tudtuk meg Marton Ferenctől, az APEH Dél-dunántúli Regionális Igazgatóságának sajtóreferensétől. – Ám az idén a tavalyi év hasonló időszakához képest további 23 százalékkal emelkedett az adóhatósághoz beérkezett közérdekű bejelentések száma. 2008 első félévében 860 jelzés érkezett az APEH-hoz a régióból, csaknem háromnegyedük névtelenül.

 

Figyelő szemek

Figyelő szemek

 

Irigység vagy bosszúvágy az indíték

A névtelen feljelentések hátterében leggyakrabban irigység vagy bosszúvágy áll. Utóbbi akkor a legjellemzőbb, ha például kirúgják az embert a munkahelyéről. Ám előszeretettel hívják föl az APEH figyelmét az éber szomszédok az újház-építőkre, többnyire irigységből. Az sem ritka, hogy nem mernek konfliktusokat nyíltan vállalni, s ekkor indulnak a feljelentgetések. De vannak hatalomgyakorlásra vágyó bejelentők is, akik ilyen módon próbálják kiélni a befolyásgyakorlás iránti szükségletüket

Az APEH tájékoztatása szerint az összes „feldobás” 40 százaléka vagyonosodásra, eltitkolt jövedelemre vonatkozott. Csaknem 20 százalékban bejelentés nélküli foglalkoztatásra, 18 százalékban a nyugta- és számlaadási kötelezettség elmulasztására hívták föl a figyelmet. Az sem ritka, hogy adóköteles tevékenység bejelentés nélküli folytatását, fiktív számlázást, valamint egyéb szabálysértéseket jelentenek be az állampolgárok.

A bejelentéseket minden esetben megvizsgáljuk – mondta Marton Ferenc, az APEH Dél-dunántúli Regionális Igazgatóságának sajtóreferense. – Első lépésként azt, hogy valóban fennáll-e a szabálysértés. A tapasztalatok azt mutatják, hogy tízből hét esetben megalapozatlan a közérdekű bejelentés. Ha az előzetes vizsgálatok alapján valóban indokolt további ellenőrzés, akkor a revizorok részletesen számon kérik az adózót. Az elmúlt hat hónapban közérdekű bejelentés alapján indított ellenőrzés során nem állapítottak meg jelentős mértékű adóhátralékot.
Az alaptalan vádaskodásoknál többnyire nem kezdeményeznek büntetőeljárást a bejelentő ellen, leginkább azért, mert az illető név nélkül kereste meg az adóhatóságot.  

 

 

Forrás: www.sonline.hu


Szóljon hozzá fórumunkon: Kaposvár -   Besúgás bosszúvágyból: a szomszéd zöldülő tehene 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaposvár linkajánló: kaposvarlink.mconet.biz



Képeslapküldő – Kaposvár: Küldjön képeslapot ismerősének!



A hír támogatója:



Weblap gyártás, Honlap készítés, Weblap menedzselés.


Pl.:Klíma DVD Hotel Autó Ingatlan Egészség Számítógép Kereső optimalizálás


Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: www.mconet.biz; www.mconet.hu