Kaposvár - Nem romlott csak kifejezetten rossz ízű az étel

Nem került romlott étel Kaposváron a gyerekek, felnőttek elé a bölcsődékben, óvodákban, iskolákban és szociális intézményekben Stickel Péter szerint.

– Visszautasítjuk a kijelentést, egyben szeretnénk megnyugtatni a pedagógusokat, gyerekeket és szülőket, hogy eddig sem és ezután sem kerül romlott étel az asztalra az intézményekben - mondta el szerdán Stickel Péter kulturális igazgató.
Szita Károly polgármester ugyanakkor vizsgálatot rendelt el az ügyben.

Jurmann Béla tanácsnok (MSZP) sajtótájékoztatón ismertette a kaposvári közétkeztetést végző cégek tevékenységét ellenőrző minitoring bizottságok felmérésének eredményét. Az MSZP kaposvári szervezete által eljuttatott hivatalos, összesített sajtóanyagban a többi közt szó szerint a következő kérdés szerepel: „Tapasztalt-e kifejezetten romlott ételt, ami kiosztásra került?” Erre a kérdésre válaszolt az összesítés szerint a megkérdezettek 42 százaléka igennel. Ez alapján vontuk le a következtetést: előfordult, hogy kifejezetten romlott ételt osztottak ki a kaposvári intézményekben.

A sajtótájékoztatón azonban azt mondták: az étkezési monitoring csoport által összeállított kérdéssorban a következőképpen szerepelt pontosan az e témában feltett kérdés: „Tapasztalta-e romlott, kifejezetten rossz ízű étel kiosztását?”

Stickel Péter szerint a kérdésre igennel válaszolók telefonon történt megkeresésére elmondták: az igent nem a romlottra, hanem a kifejezetten rossz ízűre értették. A monitoring bizottság tehát nem vont le olyan következtetést, hogy romlott étel került az asztalra, mert ilyen kérdést nem is tettek föl a megkérdezetteknek – mondta Stickel Péter.

– Olyan valóban előfordult, hogy a szalámi minősége nem volt megfelelő az egyik bölcsődénél, ám azt nem osztották ki a gyerekek között. A felmérés szerint visszatérő probléma, hogy a nagy mennyiségben készített rizs esztétikailag nem mindig felel meg az elvárásoknak, ám azt nem lehet állítani, hogy romlott ételt kaptak volna a gyerekek Kaposváron.



Forrás: www.sonline.hu

Szóljon hozzá fórumunkon: Kaposvár - Nem romlott csak kifejezetten rossz ízű az étel

Kaposvár linkajánló: kaposvarlink.mconet.biz

Képeslapküldő – Kaposvár: Küldjön képeslapot ismerősének!

A hír támogatója:

Weblap gyártás, Honlap készítés, Weblap menedzselés.
Pl.:Klíma DVD Hotel Autó Ingatlan Egészség Számítógép Kereső optimalizálás
Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: www.mconet.biz; www.mconet.hu