Kaposvár - Több forrás jut a munkanélküliség kezelésére

Több mint 5 milliárd forintos kerettel gazdálkodhat a Dél-Dunántúli Regionális Munkaügyi Központ Munkaerő-piaci Alap decentralizált Foglalkoztatási Alaprészéből.
Ez 18,2 százalékkal magasabb a 2007-es összegnél. Tavaly az álláskeresőket elsősorban munkaerő-piaci képzéssel, közhasznú foglalkoztatással és bértámogatással segítették, így több ezer ember munkaerő-piaci esélyeit javították. Képzésben 5233 álláskereső vett részt 2007-ben, ebből 3600-an tavaly kezdték meg tanulmányaikat. Közhasznú foglalkoztatásba 5947 embert vontak be az elmúlt évben.
Kiemelt támogatást lehetett igénybe venni a parlagfű-mentesítés és a roma lakosság felzárkóztatása, munkába helyezése érdekében. A foglalkoztatást bővítő bér- és járuléktámogatás segítségével 2878 ember munkavállalása vált lehetővé. Ezeken kívül táv- és közmunkaprogramokkal, Start-kártyákkal, uniós projektekkel igyekeztek enyhíteni a régió foglalkoztatási gondjain.


Forrás: www.somogy.hu

Szóljon hozzá fórumunkon: Kaposvár - Több forrás jut a munkanélküliség kezelésére

Kaposvár linkajánló: kaposvarlink.mconet.biz

Képeslapküldő – Kaposvár: Küldjön képeslapot ismerősének!

A hír támogatója:

Weblap gyártás, Honlap készítés, Weblap menedzselés.
Pl.:Klíma DVD Hotel Autó Ingatlan Egészség Számítógép Kereső optimalizálás
Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: www.mconet.biz; www.mconet.hu