Kaposvár utca Glindében

Utcát neveztek el a somogyi megyeszékhelyről Glindében, Kaposvár német testvérvárosában. Szita Károly polgármester is átvágta az utacanév-avató szalagot.

A Hamburghoz közeli Glinde ezen a héten ünnepli a Saint-Sébastien-sur-Loire-ral kötött megállapodás 45. évfordulóját. A francia város utóbb, 2002-ben Kaposvár testvérvárosa is lett. Az ünnepi hét részeként pénteken délután Glindében felavatták a Kaposvárról elnevezett utcát.

Szita Károly Kaposvár Uwe Rehders Glinde

Szita Károly és Uwe Rehders


Kaposvár az 1970-es években alakította ki kapcsolatát Glindével. A két évtizedes együttműködést 1990-ben testvérvárosi szerződéssel pecsételte meg a két város.

Mostantól ezt utcanév is deklarálja, a Kaposvár-Spange köt össze két másik belvárosi utcát.

Szita Károly rövid beszédében köszönetet mondott Uwe Rehders polgármesternek és Glinde valamennyi polgárának, amiért ezen a módon is hírét viszik a somogyi megyeszékhelynek.

testvérváros

Az utcaavatón Kaposvár, Glinde és Saint-Sébastien-sur-Loire polgármestere együtt vágta át a szalagot.

 

Somogy megye online - http://www.somogymegye.us/