Somogy Megyei Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Diákotthon és Gyermekotthon hét tanulója az idei évben is részt vehetett a Kaposvári Állattenyésztési Napokon.

Pénteken megtekintettük az ünnepélyes megnyitót, amelynek zárása csikós bemutató és a lovas fogatok felvonulása volt. A műsor után végigjártuk a különböző kiállítási területeket. Különösen tetszettek a szarvasmarhák és a kisállatok, mivel ezek az állatfajok a mi állattartó telepünkön nem találhatóak meg. Az állatok mellett bemutatásra kerültek az állattartás gépei, eszközei és a takarmányok is. Megkóstolhattuk a kecskesajtot, amely nem mindenki tetszését nyerte el, erőteljes íze miatt.

Egy külön elkerített részen szarvasok, vaddisznók és különféle fácán fajták is kiállításra kerültek. Mellettük pedig trófea kiállítást találtunk, amely szintén lenyűgözte a fiúkat.

Bár nem kimondottan a haszonállat kiállítás részeként, de az egyik standnál egy terráriumban sikló is volt,  amelyet arra vállalkozó, bátor tanulónk kézbe is vehetett.

Délután fáradtan, de élményekkel annál gazdagabban tértünk haza. Köszönjük a lehetőséget, hogy ismét részt vehettünk ezen a színvonalas és látnivalókban bővelkedő rendezvényen.


Bengyák Rózsa
Kísérőtanár

 

 

Őt nagyon szerettük volna haza hozni...

 

Őt nagyon szerettük volna haza hozni...

 

Olivér a nap hőse!

 

Olivér a nap hőse!

 

A fiúkat természetesen a gépek is nagyon érdekelték.

 

A fiúkat természetesen a gépek is nagyon érdekelték.

 

A kecskesajt íze szokatlan volt.

 

A kecskesajt íze szokatlan volt.

 

Vajon harap?

 

Vajon harap?