TeSzedd! Somogyban is

A TeSzedd! Önkéntesen a tiszta Magyarországért! című nagyszabású országos szemétszedési akciót Somogy megyében a Somogy Megyei Kormányhivatal aktív közreműködésével a Magyar Vöröskereszt Somogy Megyei Szervezete és a Dél-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság szervezi. 

A somogyi helyszínekre jelentkező önkénteseknek a szervezők biztosítják a szükséges felszereléseket (zsákok, kesztyűk, stb.), valamint gondoskodnak az összegyűjtött kommunális hulladék elszállításáról is együttműködve a szemétszállító szolgáltatókkal.

A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium által támogatott akcióban a Somogy Megyei Kormányhivatal és annak szakigazgatási szervei is részt vesznek.  Somogy megyéből eddig több mint 5000 regisztrált önkéntes jelezte a május 21-i akcióban való részvételi szándékát. Európai példák alapján hasonló szemétszedési akciókban százezres tömegek mozgósításával, sok tízezer tonna szemetet gyűjtöttek össze.

Gyülekezési pontok és folyamatos regisztráció május 21-én reggel 8.30-tól az alábbi helyszíneken:
- Kapos folyó mentén: Donneri hídtól, a Nyár utca mentén
- Deseda: Strand területe, a gát mentén
- Töröcskei-tó: horgászterület mentén, a tó körül
- Tókaji Parkerdő: horgászterület, tó körül
ezen kívül Marcali környékén 2 helyszínen szervezik a szemétgyűjtő akciót.

Szervezők:
Selmeci Péter, Magyar Vöröskereszt Somogy Megyei Szervezete, Tel.: 06 70 933 8213
Bencs Zoltán, DD Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság, Tel.: 06 30 568 8920


Feltöltötte: Kraft Róbert
Somogy Megye Online