Mélytanulási modellt dolgoznak ki a mellrák kockázatának ötéves előrejelzésére a kutatók, amely jóval érthetőbb a korábban alkalmazottnál.
Megkapta az engedélyt következő generációs, Da Vinci 5 nevű, többportos sebészeti robotikai rendszeréhez az Intuitive Surgical vállalat.
Mesterséges intelligencia-vezérelt eszközt fejlesztenek a rák közel valós idejű megfigyelésére a kutatók, ami jelentős segítséget nyújt számukra.
Egy új mesterséges intelligencia képes azonosítani a nyirokrákos esetek 90 százalékát. A svéd modellt a Chalmers Műszaki Egyetem kutatói fejlesztették ki.
Évtizedek óta keresik a választ a tudósok és patológusok arra a kérdésre, mely tüdőrákos betegeknél van a legnagyobb kockázata az áttét-képződésnek – most a mesterséges intelligenc...
Megkapta az FDA engedélyét a Zimmer Biomet ROSA nevű vállrendszeréhez, amely állítása szerint az első vállpótlásra alkalmas sebészeti robot.
Mesterséges intelligencia-eredetű szoftvereket hagytak jóvá a stroke felmérésére Angliában. A nemzetközi szakértői csapat zöld utat adott az MI-eredetű szoftvermegoldásoknak.
Hatszor akkora sebességgel jósolja meg a veseelégtelenséget egy új mesterséges intelligencia-eszköz, mint az ember szakértők.
Mesterséges intelligencián alapuló technológiát fejlesztett ki egy nemzetközi tudóscsoport ritka betegségek tanulmányozására, azok lehetséges okainak meghatározására.
A hagyományos visszérkezelésekkel szemben manapság számos korszerű technológia áll rendelkezésre, melyek közül a rádiófrekvenciás abláció és a VenaSeal módszer is kiemelkedő.